קבלה עצמית

תורת הזן מדגישה את חשיבות הקבלה העצמאית כחלק מתרגול המדיטציה. באמצעות המדיטציה ניתן להגיע לתובנות חשובות והארה ואף להתבונן פנימה ולקבל את העצמי ללא שיפוטיות והבנה עצמאית שהאני הוא ישות קבועה ובפני עצמה ויש לקבלה לא רק ברמה רוחנית אלא גם ברמה אישית. באמצעות תורת הזמן הכוללת בתוכה דת, חיים ופילוסופיה ניתן להגיע לתובנות רבות והארות שניתן לשלבם בחיי היום יום.

מהי קבלה עצמית?

קבלה עצמית בהתאם לתורת הזן היא קבלת העצמי כישות אחת וקבועה מעבר לרמה הרוחנית שלה, ללא שיפוטיות. בקבלה העצמית מתבונן האדם פנימה אל נפשו ומוצא בתוכו תכונות אופי שגורמות לו לקבל את עצמו כישות אחת על כל היתרונות והחסרונות יחדיו. על מנת להגיע לקבלה עצמית יש צורך לבצע מדיטציה שתגרום לנו להכיר את עצמנו לעומק ולהתבונן פנימה ללא שיפוטיות כלפינו וללא שיפוטיות כלפי אחרים. דבר זה חשוב במיוחד שמדובר על תהליך בו לומד האדם לקבל את עצמו על כל יתרונותיו ומגרעותיו מבלי לשפוט את עצמו.

מהן הרמות לקבלה עצמית?

לקבלה העצמאית ישנה 3 רמות שונות. רמות אלה כוללות:

רמה ראשונה- נטייה הטבעית של הערך העצמי ומחויבות לעצמנו- ברמה הראשונה לומד האדם לחוות את עצמו ולהתחייב לעצמו שהוא יצור חי וקיים. כלומר מדובר האגואיזם של של האדם שהינה זכות טבעית שניתנת לכל אדם. כאשר קיימת קבלה עצמית אין שיפוט ותכונות של שנאה עצמית, עצבנות, חוסר רצון לחיות ועוד. האני מעריך את עצמו, מכבד אותו ועומד על זכותו להתקיים כישות אחת.

רמה שנייה- מוכנות לחוות את  מי שאנחנו- ברמה זאת אנו חווים את מה שאנו מרגישים, אם אנחנו עצבים את נתנהג בעצבנות, אם אנחנו מפוחדים אז נפחד. כלומר אנו מתנהגים בהתאם לרגש שאנו חווים. ברמה זאת האדם מקבל את עצמו ומתייחס לכל אחד מהרגשות שלו מבלי להתעלם ממנו.

רמה שלישית- חמלה וחברות לעצמי- ברמה השלישית שהיא הרמה האחרונה בקבלת העצמי, מחפשים לדעת למה מה ההקשר שרגש או פעולה קרו. אנו רוצים לדעת לה הדבר לא טוב או לא מתאים לנו בזמן שהדבר התרחש. פעולת החמלה והחברות לעצמי הן פעולות שעוזרות לנו לקבל את עצמו בתור בני אדם שיש בהם צד של חמלתי עבור עצמם ועבור אחרים.

בתרגול המדיטציה שהוא תרגול הכולל נשימות ודמיון מודרך ניתן לעבור את השלבים השונים בדרך לקבלת העצמי. המדיטציה ותורת הזן עוזרת לנו להתבונן באני הפנימי שלנו לחקור אותו ולקבל תובנות ומסקנות לגבי קבלת העצמי, דבר שקשה להבין אותו ללא תורת הזן ותרגול מדיטציה.

> מוזמנים ללמוד בקורס קואצ'ינג בדרך הזן

למה חשוב לקבל את עצמנו?

אם אנחנו רוצים לאהוב מישהו אחר או לבצע פעולות שונות אנחנו צריכים קודם כל לקבל את עצמנו עם כל היתרונות והחסרונות שלנו. קבלה עצמית היא חלק חשוב ומהותי בזהות שלנו, שללא קבלתה אנו עלולים למצוא את עצמנו במקומות שונים בחיים שלא נוח לנו להיות שם. מקומות שנשפוט את עצמנו ואת המעשים שלנו, באמצעות תורת הזן אנחנו מבינים עד כמה חשוב לקבל את עצמנו על מנת שנוכל לאהוב אנשים אחרים ולתת להם כוחות וכן גם לתת לעצמנו כוחות ולבצע פעולות שונות שאנחנו שלמים איתם ולא כחלק מהעדר.

אם אהבתם מוזמנים לשתף > >> >>>

בואו להכיר אותנו

בואו לתרגל איתנו

וואטסאפ

לוח אירועים

ללמוד זן

מיינדפולנס

התקשרו

תפריט נגישות