תרגול מיינדפולנס מלמד אותנו שהחיים הם בלחוות את הפרטים הקטנים. כשאנו מתבוננים על החיים, אנו רואים שהם מורכבים מרגעים. רגע אחרי רגע עד שמגיע הרגע האחרון. פילוסופית המיינדפולנס היא פשוטה ומעשית, היא מלמדת: תהיה נוכח היכן שאתה נמצא ומודע למה שאתה עושה.

כשאתה יושב, שב. כשאתה עומד, עמוד.

כשאתה צועד, צעד. כשאתה רוקד, רקוד.

כשאתה צוחק, צחק. כשאתה שותה, שתה.

זה להיות גוף ותודעה כאן ועכשיו. אם אתה בבית אל תביא את העבודה הביתה. אם אתה בעבודה אל תביא את הבית לעבודה. כשאתה נוכח, אתה לא בחשיבה, כשאתה בחשיבה אתה לא נוכח. תרגול מיינדפולנס מביא שקט ואושר לחיינו ככל שאתה מחובר לרגע הזה, רמת האושר שלך עולה.

תרגול מיינדפולנס בהליכה מודעת

חיי היום – יום מאפשרים לי לאמן את עצמי להיות נוכח. אני מפנה את תשומת הלב לפעילות שנעשית רגע אחרי רגע. למשל בכל בוקר שאני צועד לרכב אני בוחר לשים לב היטב לכל צעד, לכל תזוזה, לנשימה, לדרך בה אני הולך.

לתינוק אין בעיה לעשות צעדים חדשים. כשמגיע זמנו להתחיל ללכת, גם אם עדין הוא לא מצא את שיווי המשקל שלו, הוא מתרומם, מועד, קם ומנסה שוב. אם כואב לו, הוא בוכה לרגע, מקנח את הדמעות קם ומנסה שוב. אי אפשר ללכת בלי ליפול תחילה. אי אפשר ליפול בלי להיפגע רגעית. אנו נופלים, קמים, ממשיכים, תועים, מוצאים את עצמנו, ואז תועים שוב.

פתגם זן אומר: ” כשמגיע הזמן ללכת, לך…”

“מסע של אלפי קילומטרים מתחיל בצעד אחד” –  זו האמרה המפורסמת ביותר בזן.

תרגיל מיינדפולנס – הליכה מודעת

בדר”כ אנו הולכים בכדי להגיע למחוז חפצנו אך בהליכה מודעת אנו הולכים בשביל ללכת, להיות נוכחים בחוויית ההליכה. הליכת מודעת מלמדת אותנו להישאר ערים, דרוכים, ממוקדים גם כאשר אנו בפעולה, בתנועה. הליכה מודעת יכולה להיות תרגול מהנה. קחו לכם 10 דקות והתחילו לצעוד ברגל ימין.

תרגול מיינדפולנס

תרגול מיינדפולנס בישיבה

28 ימים של תרגילי מיינדפולנס יום יומיים

היום ה- 1

היום ה- 2

היום ה- 3

היום ה- 4

היום ה- 5

היום ה- 6

היום ה- 7

היום ה- 8

היום ה- 9

היום ה- 13

היום ה- 14

היום ה- 15

היום ה- 16

היום ה- 17

היום ה- 18

היום ה- 19

היום ה- 20

היום ה- 21

היום ה- 22

היום ה- 23

היום ה- 24

היום ה- 25

היום ה- 26

היום ה- 27

היום ה- 28