טוען אירועים
 • אירוע כבר עבר.

קורס המפתחות לאינטואיציה

יולי 15, 2021 ב 18:00 - 21:30

המפתחות לאינטואיציה: 12 השערים לחיים אינטואיטיביים, ספונטניים ויצירתיים 

בעולמנו הכל משתנה מהר מאד. דבר אינו קבוע, באם זה בבריאות, בזוגיות, בהורות, במשפחה, בחברוּת, או בקריירה שלנו. גם החשיבה שלנו, הרגשות, התחושות והדחפים משתנים תדיר.

כשהמציאות משתנה, אנו עלולים לאבד את היציבות הפנימית שלנו ולקבל החלטות שגויות, ואף לפעול באופן שפוגע בנו ובסביבה שלנו. ומכיוון שאין לנו שליטה על המציאות, והיא תמשיך להשתנות, חשוב שנשאל את עצמנו:

איך אוכל להסתגל במהירות לסיטואציה החדשה שהופיעה? או, אם לשאול את השאלה באופן מדויק יותר: איך אוכל להגיב לסיטואציה חדשה באופן הרמוני ובהלימה למציאות?

בדרך הזן אנו מדגישים את המיינד המואר: תבונה ספונטנית, כפי שעברה ממורה לתלמיד למן ימי הבודהה ועד היום. כדי לחיות את התבונה הספונטנית בחיי היום-יום שלנו, עלינו לפתח 3 יהלומים. 

 1. היהלום הראשון הוא מצפן הזן: זוהי הפילוסופיה המעשית, בת כאלפיים-וחמש מאות שנים, של שלושת האסכולות העיקריות בבודהיזם: האינה-יאנה, המאהה-יאנה והזן-בודהיזם. פילוסופיה מעשית זו, שהלכה והתגבשה במהלך הדורות תוך שהיא עוברת ממורה לתלמיד, מטרתה לפתח כיוון נכון לחיים.
 2. היהלום השני הוא המדיטציה: שהיא הדרך להפנים את הפילוסופיה המעשית הזו ולהופכה לחלק בלתי נפרד ממי שאנו. מדיטציית זן מפתחת בנו מיינד יציב, שליו וצלול.
 3. היהלום השלישי הוא האינטואיציה: זהו הביטוי של המיינד הצלול בחשיבה, בהרגשה, בדיבור, ובפעולה במציאות; באמצעות שאלות הזן הפרדוקסליות אנו מפתחים את היכולת ל'שלוף' את הדבר הנכון בזמן הנכון.

על הקורס

בקורס זה, נלמד לקרוא את המציאות דרך עקרון הסיבה והתוצאה. כך נסתגל מהר יותר למציאות החדשה, ונגיב לה באופן ההולם את הנסיבות וממקום מכבד וחומל.

בדרך הזן, שמשמעותה הדרך הישירה לעצמך, אינטואיציה מוגדרת כיכולת לשלוף בספונטניות ובתבונה את התגובה הנכונה בזמן הנכון. הנחת היסוד של דרך הזן היא שכל האיכויות והתובנות מצויות כבר בתוכנו, ובאמצעות פרקטיקת הזן אנו לומדים כיצד לבטא אותן בחיינו, להמחיש ולממש אותן הלכה למעשה ביומיום. דרך הזן מפתחת את האינטואיציה של "המחפש הרוחני".

פרקטיקת הזן היחודית היא:"קונג-אנים", הם סיפורים המציגים שאלות פרדוכסליות שבמגע הראשוני עמן נראה כי אינן פתירות, אך לאחר התבוננות מעמיקה הן מתבהרות ומובנות ואף נגישות לשימוש במציאות חיינו.

כאשר ניצב בפנינו פרדוכס, סוגיה, בעיה, שאלה; אין בכוחו של ההיגיון לפתור אותו, ואז אנו לומדים לשהות עם הפרדוכס, הכוונה, להישאר עם השאלה. אם איננו מדלגים ועוברים הלאה, איננו מוותרים, או-אז האינטואיציה, היצירתיות והתבונה הספונטנית מתעוררות בנו.

בקורס נלמד

בקורס אנו נלמד את תבונתם וחמלתם של מורי הזן.

שנים רבות היה הלימוד נגיש אך ורק לנזירים. קונג-אן הינו אירוע שבו – לרוב – מתרחשת אינטראקציה בין מורה לתלמיד; לרוב, במהלך האינטראקציה או אחריה התלמיד חווה הארה (שחרור וחופש אינסופיים). בלימוד הזן שואלים לגבי האירוע שהתרחש שאלות שעוצרות את החשיבה ומאפשרות לנו להקשיב לבטן ולפעול ממנה.

אז בדרך המדיטציה אנו מפתחים מיינד צלול. אך מיינד צלול ללא הידיעה איך להשתמש במיינד הצלול משול בזן לאילם שחלם חלום טוב בלילה אך אינו יכול לספרו לאיש. לכן אנו לומדים את הקונג-אנים אשר מפתחים בנו את היכולת איך לפעול נכון, איך לפעול ביחד ואיך לפעול למען כל הברואים?

לעבודה עם קונג-אן 2 מטרות עיקריות:

 • פיתוח "סנטר" (מרכז) יציב וחזק, שנסיבות החיים המשתנות באופן תמידי אינן יכולות לטלטלו. בדרך כלל אם המציאות משתנה, המיינד שלנו משתנה. כלומר, אם התעוררה בעיה כמו פיטורים מעבודה לאחר 20 שנה או משבר זוגי, אני עלול לדאוג, לפחד ואף לחוש חרדה ושיתוק, ומשום תחושות ורגשות אלו – יהיו החלטותיי לא נבונות. סנטר חזק משמעו שאין היצמדות לכל אלו ולכן אין מחסומים ואין פחדים. אתה נשאר בשוויון נפש אל מול כל מה שבא, כל מה שנשאר וכל מה שהולך, וזה הבסיס למטרתו הבאה של הקונג-אן.
 • פיתוח תבונה אינטואיטיבית, ספונטנית, חדה ומדויקת כדרך פעולה בחיי היומיום. תבונה זו תתבטא בעשייה וכתוצאה ממנה ייווצר אמון בעצמך.

מטרות הקורס

 • נתרגל ונפתח את המיינד ש 'לא יודע'.
 • נלמד את ארבע הרמות למציאות על פי משנתו של זן מאסטר סונג-סאן.
 • נלמד את 12 השערים לפיתוח התבונה הספונטנית.
 • נלמד מסרטי הדהרמה טוק של זן מאסטר סונג-סאן.
 • נפתח ונלטש את האינטואיציה על ידי הספר הקונג-אנים אשר יסופק לכל משתתף.
 • ננגיש את האינטואיציה לחיי היום-יום המשתנים ללא הרף.

תמיר מסאס המורה המייסד של מרכז זן Become One (מרכז לפיתוח שלווה, חופש וחמלה)

למד זן בדרום קוריאה ויפן מאז 1998.

ב- 2003 הוסמך למורה לדהרמה על ידי זן מאסטר וו-בונג.
ב-2007 רכש את מקצוע האימון האישי.
ב-2017 הוסמך לדהרמה מאסטר (מורה זן) על-ידי זן מאסטר צו'נג- אן סונים

מלמד קבוצות ויחידים

מנחה קורסים להכשרת מנחים למיינדפולנס המיועדים לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מאמנים וכל אדם המבקש להיטיב עם עצמו ולעולם.

כיום, אני מקדיש את כל משאבי לקירוב אנשים לשלום הפנימי וליצירת כלים ודרכי גישה שיאפשרו להם לשוב לשקט הפנימי, לחופש שבתוכם וליצירת הרמוניה במערכות יחסים.

402149517_10227739968017244_3490797353694321242_n

"בחירתי היא להאיר את תשומת הלב של אנשים לעצמם ולסביבתם. כך אנו עושים שלום בתוכנו ובעולם כולו"
תמיר מסאס

התוכנית כוללת 36 מפגשים בני ארבע שעות כל אחד
המפגשים יתקיימו בימי ד' בין השעות 16:00-20:00.
בנוסף יתקיים מפגש מסכם בן 6 שעות,
אשר יתקיים ביום ו' בין השעות 09:00-15:00.

התוכנית תתקיים במרכז BECOME ONE בנס ציונה.
למעוניינים ללמוד מרחוק, התוכנית תועבר גם דרך הזום. 

*מועד חדש יפורסם בהמשך

מרכז זן Become One, רח' רמב"ם 1 נס ציונה
הקורס מועבר אונליין גם בזום (zoom) 

חנייה:
רח' הבנים 50 פינת רח' אפרים נס ציונה (מרכז מסחרי) או לאורך הרחוב
וברח' אפרים קמרוב 20 חניית בית הספר הדר נס ציונה

צרו קשר איתנו או השאירו פרטים לקבל מידע על עלות הקורס 

*תוכנית שנתית המיועדת לבוגרי קורס לשוב לעצמי בלבד

לתיאום פגישה אישית עם נזיר ומורה הזן, תמיר מסאס
נא להתקשר עם מנהלת המרכז איילת דניאל בטלפון: 054-3349993
או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם

איילת דניאל – מנהלת המרכז
מורה לדהרמה ומנהלת ההרשמות
במרכז זן Become One

תפריט נגישות